Format UA

Квітневі нововведення: нові тарифи, відміна прописки, перерахунок пенсій. Що ще зміниться для українців

Квітень принесе українцям не лише теплу та сонячну погоду, а й деякі зміни в соціальному житті громадян. Здавалося, що може погіршити настрій, коли на вулиці сонце грається промінчиками, пташки співають шлюбних пісень, а природа починає пробуджуватися від глибокого сну? А от може, і це – соціально-економічні нововведення.

Як повідомляє “Типичный Херсон”, вже 1 квітня відбудеться останній етап підвищення пенсійного віку для жінок – з 59,5 до 60 років. Ще з 2011 року Кабмін прийняв рішення стосовно підвищення пенсійного віку для жінок. З того часу і по 2021 рік щороку відбувається підвищення віку на півроку. Проте, не кожна з 60-річних українок зможе вийти на пенсію – потрібно мати 28 років стажу.

До 1 квітня український Кабмін тримав на контролі максимальну ціну тарифу на газ. Раніше тариф не мав перевищувати 6,99 грн. Проте з квітня все зміниться – постачальників більш ніхто не контролюватиме. А відтак компанії здобули право продавати населенню блакитне паливо за тією ціною, яку вважають за потрібне. Вже зараз кілька компаній оголосили своє рішення підняти тариф з 6,99 до 8,25-8,85 грн за куб.

В Україні з 1 квітня 2021 року вартість пологів зросте на 2 тисячі гривень і становитиме 10 382 гривні. У той же час спеціалізовані лікарні, які надають допомогу новонародженим, будуть отримувати різні підвищувальні коефіцієнти. Наприклад, зросте тариф для недоношених дітей вагою до 1,5 кг – до 113 725 грн. А для малюків вагою більше 1,5 кг – до 25 115 грн.

В Україні скасують «вологий» штамп про місце реєстрації в паспорті (прописку). Натомість має запрацювати електронний реєстр, який дасть змогу чиновникам безпосередньо з реєстру витягувати необхідні дані щодо прописки. З 1 квітня система запрацює в тестовому режимі.

Також, в квітні стартує призовна кампанія в армію. На службу планують забрати більш як 14 тис. українців.

Нагадаємо, ПриватБанк попередив: будуть проблеми з оплатою у магазинах.

Також українців попередили: маршрутки повністю відмінять чи в суттєво піднімуть плату за проїзд.

Крім того, ми писали, що в Україні готується різке подорожчання газу.

Що зараз читають