Format UA

Наші підкорюють планету: в Австралії відкрилась виставка українських писанок

Українські писанки – це один з найвеличніших символ Великодня. І хоча писанки, загалом, притаманні всім слов’янським народам, саме українська традиція нанесення візерунків та орнаментів на пасхальні яйця є найдосконалішою і найвидатнішою.

У світі це визнають – нами пишаються і нас наслідують. Саме тому в Австралії відбулася унікальна виставка українських писанок.
Організатором заходу став Український культурний центр SLAVA Inc, повідомляє канал 24.

Це некомерційна організація, яка популяризує українську культуру в Південній Австралії та за її межами. Сама подія проходила у місті Аделаїда, що є космополітичною (тобто такою, що не визнає верховенства будь-якої країни чи нації) столицею Південної частини Австралії. Такого роду захід на материку відбувається вперше, і тому нам, українцям, є чим пишатися.

Варто зазначити, що організатор заходу активно допомагає українським іммігрантам, які проживають в країні. Разом вони організовують різноманітні культурні заходи, надають правові консультації, популяризують українську культуру.

До організації виставки українських писанок були залучені волонтери Big Idea Giants.На виставці в ролі експонатів презентовані великі муляжі яєць однакової форми, з різним забарвленням. Проте всі вони, як один, виконані відповідно до українських традицій великоднього розпису писанок; переважає традиційний червоних колір.

Подивитися унікальну виставку можна у бібліотеці City of Mitcham, що в торговому центрі Rundle Place в Аделаїді.

Нагадаємо, раніше ми писали про нові тарифи, відміну прописки, перерахунок пенсій. Що ще зміниться для українців.

Крім того, ми повідомляли, що ПриватБанк попередив: будуть проблеми з оплатою у магазинах.

Також українців попередили: маршрутки повністю відмінять чи в суттєво піднімуть плату за проїзд.

Що зараз читають