Format UA

Українцям обіцяють заплатити по 50 тисяч гривень

Питання з соціальними виплатами стоять на одному рівні зі зростанням цін на комунальні послуги. І якщо підвищення тарифів вводять нас в агресивний стан, то зростання соціальних виплат – в стан ейфорії, щастя, радості.

Міністерство соціальної політики підготувало проект закону “Про державну допомогу сім’ям з дітьми” щодо збільшення розміру фінансової допомоги при народженні дитини. Вперше з 2014 року пропонується збільшити розмір виплат і встановити щорічну індексацію. Загалом, подібне питання підіймається молодими українками майже щороку, проте лише зараз відбуваються конкретні кроки з боку влади для покращення фінансового становища матерів та їх нащадків.

Новим проектом встановлено, що фінансова допомога при народженні першої та кожну наступну дитину призначається в розмірі 50 000 гривень. Виплата допомоги здійснюється одноразово у розмірі 25% загального розміру допомоги, решта суми виплачується протягом наступних 36 місяців рівними частинами.

Зараз ця сума складає 41 280 гривень, з яких 10 320 гривень виплачуються одразу після народження (точніше після подання відповідних документів до управління праці та соціального захисту населення), а решта – протягом наступних 36 місяців. Виходить, що щомісяця матір отримує по 860 грн.

А що таке 860 грн. допомоги, при, наприклад, середній ціні підгузків для немовляти у 250 грн. за 1 упаковку на півтора тижні? А якщо з природніх причин, матір не годує дитину грудним молоком і змушена купляти готові суміші? Та й загалом ціни на дитячі товари зовсім «недитячі».

Також в проекті прописано пункт, що розмір допомоги при народженні дитини, щорічно з 1 січня буде збільшуватися на прогнозний показник зростання індексу споживчих цін (грудень порівняно з груднем попереднього року), який зазвичай затверджується Кабінетом міністрів України.

Взагалі, з 2014 року ситуації з «дитячими» коштами залишається незмінною. Звичайно, було б непогано зробити перерахунок всім жінкам, які народжувати в період з початку 2014 року і по сьогодні, адже ціни збільшувалися постійно, а виплати залишалися на дуже низькому рівні. Проте це вже зовсім інша історія.

Нагадаємо, раніше ми писали, що виплати нарахують автоматично: в Кабміні розповіли, коли українці зможуть отримати обіцяні 8 тисяч гривень.

Що зараз читають