Format UA

Зеленський зробив заяву щодо стягнення російських військ до українських кордонів. Офіційно

Президент України Володимир Зеленський відреагував на інформацію щодо стягнення Росією своїх військ до українських кордонів.

Як повідомляє УНІАН, голова держави у мережі Facebook заявив, що Росія намагається натиснути на Україну будь-якими засобами, у тому числі – нарощуванням своїх військових бригад вздовж кордонів нашої держави.

Зеленський зазначив, що ескалація конфлікту існує. Це помітно з початку року.

«20 загиблих і 57 поранених – тільки за перші місяці. Така ціна війни та відстоювання нашої незалежності, суверенітету й територіальної цілісності. Нашої України», – заявив президент.

В той же час, президент зауважив, що йде ефективна робота щодо встановлення миру на Донбасі. Саме Донбас – це територія, на якої робиться максимальний акцент.

Він також нагадав про санкції щодо кума Путіна – Віктора Медведчука. За його словами, ці санкції – це питання української незалежності. Крім того, як зазначив президент, такі рішучі дії підтримали навіть західні партнери.

«Санкції проти Віктора Медведчука, наша голосна та тверда позиція щодо незалежності України та просування до миру й беззаперечна підтримка з боку західних партнерів дратують ворога, що вторгся на Донбас і окупував Крим. Це зрозуміло. Як зрозуміло й те, що ми хотіли б повернутися до тих умов, коли режим припинення вогню діяв ефективніше – як з 27 липня 2020 року, коли впродовж місяців у нас було в десятки разів менше поранених і загиблих. І ми над цим працюємо», – наголосив Зеленський.

Що було раніше

Офіційна заява головнокомандувача ЗСУ: Росія підтягує війська до українських кордонів.

 

Що зараз читають